Kūdras pārstrāde

Kūdras pārstrāde un kūdras substrātu ražošana

 

Kūdras ieguve ir uznēmuma “SILU KUDRA” SIA  pakalpojums, sadarbojoties ar Brīvzemnieki-Melior SIA kūdras izplatīšanā, kūdras izstrādē un izgatavojot mēslojumu no kūdras ar BPH&E SIA
Kūdras ieguve un kūdras substrātu ražošanas process

4Kūdra tiek izstrādāta no kūdras purviem, kur nav smiltis un zemes piemaisījumu. SIA SILU KUDRA izmanto  kūdru,  kurai ir augsta  kvalitāte. Ražošanas procesā PH līmeņa noregulēšanai izmanto kaļķi. Kūdras substrātos pēc klienta pasūtījuma tiek pievienoti superelementi, mitrināšanas aģents, NPK 14:16:18  Ir iespējams pievienot arī perlitu, mālu.

Kūdru iegūst no skābas vides kur pH 3,5 – 5.5, šādā vidē parazītiskas nematodes nedzīvo. Kūdra sastāv tikai no organiskām vielām.

Īpatnējā elektriskā vadītspēja mS/cm kūdras substrātā parasti 1,5 – 2,8 robežās.
Kūdras dabiskais pH līmenis ir sākot ar 3,4, lai to paaugstinātu līdz 6,0 tiek pievienota attiecīga deva kaļķa, kas nav lielāks par 65%.

Fabrika izmanto kūdru, kura ir ar 40% mitruma pakāpi, daudzos maisījumos arī tiek lietots melnā kūdras piejaukums, kas ir līdz 55% mitruma.

SIA SILU KUDRA ir 3 fasēšanas līnijas 6,0 m3 big balles, 5m3 balles un 250 L, 300L. Iepildāmā kubatūra maisos tiek noteikta ar sertificēta EN cilindra palīdzību. Piemēram, 250 L maisā tiek iepildīts ¼ m3, kas atkarībā no maisījuma var svērt līdz 50kg.

Analīzes no produkta (PH līmenis, īpatnējā elektriskā vadītspēja un mitruma noturība)  tiek veiktas regulāri, kā arī uzglabāti paraugi no katras saražotās produkcijas (kūdras substrātu)  partijas.

Kūdra atšķiras gan pa frakcijām, gan pa krāsām un pielietojuma. Katrs klients izvēlas sev piemērotāko substrātu vai arī vienkāršu frakciju, ko pielieto dažādu sēklu, augu, stādu un pat koku audzēšanai.

Pasūtījumiem
zvaniet: 00371 29434269
fax 00371 63123328
e-pasts :
silukudra@infonet.lv

 

Comments are closed.